Güneş Enerjisi Elektrik Üretimiyle Kazanç Sağlayın

0
113

Elektrik enerjisi Türkiye’de ve dünyada artan enerji ihtiyaçları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu enerji ihtiyacını karşılamak için farklı yöntemler deneniyor. Bu yöntemlerden biri de güneş enerjisiyle elektrik üretmek. Türkiye bu yöntem için oldukça elverişli bir ülke çünkü ülkenin 2/3’ü güneş alıyor. Bu avantaj doğrultusunda ülkedeki enerji yatırımları çoğunlukla güneş enerjisi odaklı oldu.

“Güneşten elde edilen enerji aynı zamanda sürdürülebilir özellik taşıyor. Yapılan analizler güneş enerjisine yapılan yatırımın tarımdan daha kârlı olduğunu gösteriyor. 20 dönümlük bir arazide 1 megavatlık güneş enerjisi üretildiğinde yatırımcının cebine bir yıl sonra maliyet payı çıkarıldığında net 334 bin TL kalıyor. Aynı alanda 1 yılda 12 bin kilogram buğday üreten bir çiftçi ise, ürününü devlete kilogram başına 720 kuruştan satarak net 4 bin 320 TL kazanıyor.” Haberin tamamı için tıklayınız. Rakamlar bölgelere, yıllara ve değerlere göre değişiklik gösterebilir.

Yapılabilirlik konusunda bilgi edinmek için güneş paneli üreten firmalarla görüşüp fiyat almak gerekiyor. Kaç dönüm araziye kaç güneş paneli kurulabilir? Maliyeti nedir? Ne zaman kar etmeye başlarım? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Küçük ölçekli bir araziyle başlayıp daha sonra genişlemek yatırımcıların en çok tercih ettiği büyüme yöntemi. Bununla ilgili devletten destek alabileceğinizi ve devletin ürettiğiniz elektriği satın alma garantisi verdiğini unutmayın. Ayrıca Türkiye güneş haritasına buradan bakabilirsiniz.

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.