“Ülkemizde evcil hayvan sahiplik oranı yüzde 8” Haberin kaynağı için bakınız. Bu oranın içinde balık, kuş, fare ve sürüngenler de var. Hürriyet’in haberine göre evlerde beslenen patik giydirilebilecek hayvan sayısı 2012 yılında yaklaşık 4 milyon. Haber için tıklayınız. Evcil hayvan sahiplik oranının her geçen gün arttığı düşünülürse evcil hayvanlar için patik örme ve tasarlama fikri hiç de yabana atılacak cinsten değil.

Nasıl örgü yapılır biliyorsanız siz zaten ikinci adıma geçtiniz bile. Bilmiyorsanız öğrenmenin hiç de zor olmadığını söyleyerek sizi heveslendirelim. “Yok, ben zaman kaybetmek istemiyorum.” diyorsanız patikler kesinlikle örgü olmalı diye bir kaide de yok. İnce mukavva veya plastik kullanarak patik tasarlayabilirsiniz. Piyasadaki fabrikasyon patikler 40TL-60TL civarında satılıyor olması da el yapımı patik satacak olanlar için bir avantaj olarak düşünülebilir.

Patikleri örerken veya tasarlarken farklı türdeki evcil hayvanlar göz önünde bulundurulmalı. Hava şartları ve hayvanların gezdiği zemin de hesaba katılmalı. Kullan-at patikleri daha uygun fiyatlara örgü patikleriyse kullan-at patiklere göre daha yüksek bir fiyattan satabilirsiniz. Çevrenizdeki evcil hayvan dükkanlarını işin ilk adımı olarak düşünebilirsiniz.