Köy Ürünlerini Şehirlere Siz Taşıyın!

0
156

Hızlı nüfus artışının ve şehirleşmenin sonucunda kaçınılmaz olarak seri üretim başladı. Seri üretimle birlikte kitlelere yetecek miktarda gıda üretilmeye başlandı. Ancak üretimi arttırmak ve gıdanın uzun ömürlü olabilmesi için gıdalara çeşitli katkı maddeleri katıldı. Bu da beraberinde sağlık sorunlarını ve sofralarımıza lezzetsiz ve yapay gıdaları getirdi. İnsanlar doğal tereyağına, peynire, ekşimiğe, yumurtaya ve sebze-meyveye hasret kaldılar.

Bu dertlere derman olabilecek kadar kişiyle bağlantınız varsa veya zaten köyde yaşıyorsanız bunu hala düşünmek ve ertelemek size zaman kaybettiriyor! İşe kurumsal olmayan bir markette küçük bir stand kiralayarak başlayabilirsiniz. Yoğunlaşılması gereken nokta; sunum. Örneğin; kavanozda herhangi bir meyvenin reçelini satıyorsunuz, bu görsele bir göz atmakta fayda var. Görsel için tıklayınız. Daha antik bir hava katmak istiyorsanız saman ipi kullanabilirsiniz. Stand kiralamanın haricinde daha fazla ve daha uzaktaki tüketicilere ulaşmak için online bir mağaza da açabilirsiniz ancak online mağaza tüketicilerinize ürünlerinizden ücretsiz numuneler göndermenize olanak sağlamaz. Gıda ürünlerinin yanında yörelere özel geleneksel dokuma ve giyim ürünlerini düşünebilirsiniz. Örnek dokumalara bakmak için tıklayınız.

Hem insanlara doğala ulaşma fırsatı yaratın hem de bundan para kazanın! Unutmayın; bu iş için en önemlisi geniş bir insan ağına sahip olmaktır ve hedef kitleyi iyi belirlemektir.