Çok sıcak ülkelerde ve Amerika’da hazır buz satımı para kazanma yollarından biridir. Çok sıcak ülkelerdeki insanlar çoğunlukla sıcak havanın etkilerini azaltmak için buzu kullanırken Amerika’da bu durum biraz farklı. Türkiye de dört mevsimi yaşayan nadir ülkelerden biri olduğundan buzun kullanılacağı alanların haritasını masaya koymak gerek.

Buz üretimi verimli bir şekilde yürütülür ve nokta atışı pazarlamalar yapılırsa bu iş çok karlı olabilir. Buz üretimi için gerekli olan ham madde sadece “su” olduğundan üretim basit görünüyor ancak buz tüketimi insan sağlığıyla da ilgili olduğu için üretim esnasında ve sonrasında yerine getirmeniz gereken bazı şartlar olabilir. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra hem standart buz üretebilir hem de özel şekilli buzlar üreterek akıllı ve eğlenceli pazarlama teknikleriyle bu işi karlı bir hale getirebilirsiniz. Farklı boyutlardaki gıdaları göz önünde bulundurun ve ambalaj siparişlerinizi bunlara uygun olarak verin. Böylelikle çeşitli miktarlarda buz satabilirsiniz.

Özel şekilli buz üretmek standart buz üretimine göre daha fazla emek isteyebilir ancak bunu avantaja çevirip daha yüksek fiyattan satabilirsiniz. Partiler, düğünler ve kutlamalar özel şekilli buzlar için şahane olaylardır.

Son olarak; yüksek talep gören günler için buzları plastik torbalarınıza doldurup dondurucuda depolayarak stoklayın. Buzun kalitesini önemli ölçüde düşürecek olduğundan buzun eriyip birbirine yapışmasına izin vermeyin!